» Aktualności
 » Imprezy i Wydarzenia
 » O Majkowie
 » Patron
 » Historia Szkoły
 » Baza Szkoły
 » Grono Pedagogiczne
 » Centrum Kształcenia Na Odległość
 » Biblioteka
 » Linki

 
     
 
   
  AktualnościZapraszamy na stronę szkoły na facebooku
Aktualności z życia szkoły, galerie zdjęć, plan zajęć i informacje dla rodziców dostępne są na stronie szkoły na facebooku. Link odsyłający znajduje się poniżej. Zapraszamy!


Strona szkoły na facebooku


 


 


                                          Dzień babci i dziadka  
Dzień Babci i Dzień Dziadka to dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Wszyscy pamiętaliśmy o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.08 lutego 2016r. w Szkole Podstawowej w Majkowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po przywitaniu zaproszonych gości, przedszkolaki, zerowiakii uczniowie klas młodszych zaprezentowali swoje programy artystyczne. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne, własnoręcznie wykonane upominki, wręczone przez wnuki. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla umiejętności swoich wnuków.


Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności


 


Zabawa karnawałowa


4 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie klas młodszych i przedszkola bawili się w godzinach południowych, natomiast uczniowie klas starszych w godzinach wieczornych. Tegoroczna zabawa odbyła się pod hasłem "NA GÓRALSKĄ NUTĘ". Zarówno uczniowie jak i Grono Pedagogiczne wczuli się w klimat imprezy, co pokazali wspaniałymi strojami. Ostatnie 30 minut zabawy młodszych dzieciaków poświęcone było zajęciom zumby z Panem Arturem Cieślikiem.


 


JasełkaW naszej szkole jak co roku odbyło się spotkanie jasełkowe. Program artystyczny przygotowali: Justyna Dziumowicz-Dziura, Ilona Szwed i Mateusz Jeziorski. Wśród gości byli: proboszcz ks. Tadeusz Urbańczyk, wójt Zdzisław Woźniak, sekretarz gminy Monika Mączyńska, radny Mariusz Szwanke, ale przede wszystkim rodzice, babcie i dziakowie dzieci. Po przedstawieniu wszyscy podzielili sie opłatkiem i zasiedli do współnego wigilijnego stołu. Jak co roku wszyscy mogli skosztować pierogów przygotowanych przez Grono Pedagogiczne, Pracowników i Przyjaciół Szkoły.


Ślubowanie klasy pierwszej 2015 


Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Laura Żmijewska. Powitała zaproszonych gości, Dyrektora szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów i rodziców.


Po czym nadszedł moment zaprezentowania umiejętności wokalnych i recytatorskich uczniów klasy pierwszej. W części artystycznej, do której dzieci przygotowywały się od września pod kierunkiem wychowawcy, pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców. W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli starsi koledzy, Pinokio i Dyrektor szkoły, którzy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole 
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Danuta Jasiewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Majkowie" i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów..Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia. Również rodzice przybyli licznie w tym niezwykłym dniu, zorganizowali "słodkie" przyjęcie w sali lekcyjnej dla swoich pociech. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.


 


 


       Dzień Edukacji Narodowej       


 15 października w Szkole Podstawowej w Majkowie popłynęły dźwięki utworów Fryderyka Chopina stanowiące tło wspomnień o patronie szkoły - Stefanie Żeromskim, którego rocznica urodzin przypada właśnie 14 października. Fragmenty wspomnień pisarza przywołane przy świetle lampy naftowej i nutach chopinowskich kompozycji przeniosły nas w XIX- wieczne realia, a Jakub Niewczas z klasy VI dołożył wszelkich starań, aby godnie wypaść w roli piewcy ziemi świętokrzyskiej- Stefana Żeromskiego.
Druga część programu, w której wystąpili uczniowie klas III-VI podkreśliła znaczenie Dnia Edukacji Narodowej, a dobrane utwory zwróciły uwagę na różnorodność procesu edukacji i dodały akademii humorystycznej wymowy.


Zakończenie roku szkolnego


 26 czerwca w Szkole Podstawowej Majków zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2014/2015. Grono pedagogiczne i pracownicy szkoły z panią dyrektor na czele powitali roześmianych uczniów i ich rodziców. Pani dyrektor przedstawiła ogólne wyniki klas oraz zrelacjonowała działania szkoły w roku 2014/2015. Wręczone zostały nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem. Doceniona została również współpraca rodziców ze szkołą.
Atrakcją był program artystyczny przygotowany przez odchodzącą klasę VI.
Po uroczystości uczniowie rozpoczęli letni wypoczynek.


 


 


Konstytucja 3 Maja.


Dzień 30.04.2015 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Majkowie spędziła w patriotycznym nastroju. Stało się tak za sprawą uczniów z klas IV – VI oraz Mai Kowalik z klasy I, którzy przygotowali i zaprezentowali program artystyczny przybliżający atmosferę czasów stanisławowskich i okoliczności uchwalenia drugiej w świecie, a pierwszej w Europie konstytucji Naszej konstytucji. Niezwykłym dopełnieniem utworów poetyckich stały się po mistrzowsku wykonane utwory gloryfikujące polskość: „ Rota”, „ Witaj majowa jutrzenko” oraz „ Jak długo w sercach naszych”.


 


 


             Międzynarodowy Dzień Ziemi.


W dniu 22.04.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Majkowie obchodzili Dzień Ziemi. W tym czasie odbyły się w szkole pogadanki na temat roli przyrody w naszym życiu i konieczności jej ochrony, mówiliśmy również o problemie wypalenia traw. W związku z tym odbył się konkurs plastyczny na temat zapobiegania wypalaniu traw. Uczniowie chętnie wzięli w nim udział, a następnie wykonane plakaty rozwieszone zostały na tablicach ogłoszeń Majkowa i Michałowa. W tym celu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na rajd po okolicy. Projekt „ Nauka moją szansą”.


W dniu 26.03.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Majkowie uczestniczyli w uroczystości zakończenia projektu edukacyjnego realizowanego przez kielecką fundację TM Studio kierowaną przez panią Dorotę Anyż. W ramach projektu „ Nauka moją szansą” od października do marca odbywały się zajęcia wyrównawcze z matematyki i języka polskiego, dramy i asertywności oraz logopedii. Zakończenie miało uroczysty charakter. Na zaproszenie organizatorów przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy w Skarżysku Kościelnym, Rady Sołeckiej Majkowa i Michałowa, rodzice oraz nauczyciele. Mieli oni okazję obejrzeć uczestników w niesamowitych inscenizacjach: etiudzie, dramie oraz sztuce napisanej przez kielecką licealistkę pt.: „ Skrzydełko”. Wyrażona została w niej krytyka współczesnego, konsumpcyjnego stylu życia i braku akceptacji dla innych postaw. Występy uczniów naszej szkoły z klas I – VI wzbudziły zachwyt. Udowodniły, że prawdziwe talenty można odkryć wszędzie, a wiek i miejsce nie grają żadnej roli.


 


Powitanie wiosny.


W dniu 23.03.2015 r. uczniowie wraz z gronem pedagogicznym symbolicznie pożegnali zimę i zaprosili w swe progi wiosnę. Kolorową „ Marzannę” zabrała ze sobą Żarnówka, a klasy 0 – VI uczciły to wydarzenie barwnym pokazem wiosennej mody oraz degustacją kanapek i sałatek nawiązujących do najpiękniejszej z pór roku.


 

Zabawa karnawałowa.


 Dzień 13.02.2015 r. upłynął w naszej szkole  w rytm melodii największych hitów, przy których bawili się piraci, czarnoksiężnicy, wróżki, księżniczki oraz spora rzesza spider – manów. Do najmłodszych, na zaproszenie disc – jokeja p. Mateusza Jeziorskiego, dołączyły klasy IV – VI. W tak fantastycznej atmosferze odbyła się zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej w Majkowie.


 


Jasełka.


W dn. 19.12.2014 r. zawitała do Szkoły Podstawowej w Majkowie wesoła nowina. Radosne wieści bożonarodzeniowe stały się okazją do uświetnienia tego dnia jasełkami, które oglądać mogli mieszkańcy oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Skarżysko Kościelne. Uroczystość miała charakter bardzo oryginalny. Rolę przewodnią przejęli najmłodsi prezentując kolędy i pastorałki wspólnie z rodzicami. Talent wokalny zaprezentowały mamy przedszkolaków dostarczając widzom wielu wzruszeń. Majkowskie jasełka nie mogły obyć się bez pierogów, degustacja których trwale zapisała się w tradycji naszej szkoły.„ W krainie palaczy”


W dniu 19.11.2014 r. ośmioosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Majkowie w odpowiedzi na apel skarżyskiego „ sanepidu” przygotowała i zaprezentowała satyryczny spektakl profilaktyczny „ W krainie palaczy”. Występ odbył się w ramach projektu „ Jestem zdrowy – odrzucam dym papierosowy”. Uczniowie zdobyli wyróżnienie, pokazali prawdziwy kunszt interpretacji słowa i profesjonalizmu w doborze rekwizytów i strojów.


                                                                          
   Wieczornica  niepodległościowa.


W dniu 13.11.2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej  przygotowali dla mieszkańców Majkowa i okolic prawdziwą duchową ucztę w postaci wieczornicy niepodległościowej. Uczestniczyli w niej nie tylko mieszkańcy, ale również przedstawiciele Urzędu Gminy z Panem Wójtem na czele. Podczas wieczoru utwory niepodległościowe recytowali i śpiewali nie tylko obecni uczniowie szkoły. Również dwie absolwentki A. Żmijewska i D. Grzybowska – aktywnie włączyły się w nasze przedsięwzięcie i wsparły imprezę swoim wokalem. Uroczystość dostarczyła widzom wielu pozytywnych wrażeń.


 
            Ślubowanie klasy I


Dzień 17.X.2014 r. jest jednym z ważniejszych dla Szkoły Podstawowej w Majkowie w bieżącym roku szkolnym. Wtedy właśnie do uczniowskiej braci oficjalnie została przyjęta 10 – osobowa grupa pierwszaków, która złożyła uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu klasa I zaprezentowała przygotowany pod kierunkiem wychowawczynip. L. Gębury program artystyczny promujący bezpieczne zachowania w drodze do i ze szkoły. Ukoronowanie dnia stanowił słodki poczęstunek – prezent od rodziców.              Dzień nauczyciela.


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Majkowie pamiętali o nauczycielach i pracownikach swojej szkoły. Dlatego też z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprezentowali humorystyczny program ukazujący „ szkołę marzeń”, w której wszystko jest „ na opak”. Kabaretowe spojrzenie na szkolne realia dostarczyły odbiorcom wielu wrażeń.


Dzień chłopaka
                       Dzień 30.09.2014 r. stał się w Szkole Podstawowej w Majkowie świetną okazją do „ obchodów” Dnia Chłopaka. Klasy starsze (IV-VI) bawiły się na szkolnej dyskotece w rytm najnowszych hitów. Tanecznym rytmom towarzyszyły „ efekty specjalne” w postaci dymu, o co zadbał pan Mateusz Jeziorski, dzięki czemu zabawa pozostawiła świetne wrażenia.


Młodsi uczniowie klasy III z kolei wykorzystali sprzyjającą aurę i spędzili popołudnie na wspólnej zabawie przy ognisku, któremu towarzyszyło pieczenie kiełbasek. Najmłodszym towarzyszyła wychowawczyni oraz rodzice.


     20140915-pge      


  W dniu 23.09. 2014 r. uczniowie kl. O-VI ze Szkoły Podstawowej w Majkowie obejrzeli spektakl Teatru Lalek pt.: „ O Kacperku i Świetliku, czyli co w gniazdku piszczy…”. Profilaktyczna wymowa przedstawienia miała na celu uświadomienie najmłodszym, jak należy bezpiecznie obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi. Żywa reakcja dzieci świadczy, że spektakl spodobał się, a jego przekaz dotarł do odbiorców.


Spotkanie z policjantami


W dniu 5.12. 2012 r. do Szkoły Podstawowej w Majkowie zawitali goście w policyjnych mundurach. Uczniowie Szkoły Podstawowej Majków zostali obdarowani ( dzień przed „ Mikołajem”) upominkiem w postaci – wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w szkole i poza nią. Policjanci ze skarżyskiej            „drogówki” w przystępny sposób wyjaśniali, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach ( np. podczas kontaktu z psem), a uczniowie wykazali się znajomością telefonów alarmowych i rzeczowością zadawanych pytań. Na koniec spotkania, które swą obecnością zaszczycił pan wójt, dzieci otrzymały „ odblaski” przyczyniające się do większego bezpieczeństwa na drogach.


 


Andrzejki


29.11.2012 r. uczniowie klas IV – VI wspólnie bawili się na dyskotece andrzejkowej. Atrakcją wieczoru, oprócz najnowszych hitów, stała się konsumpcja pizzy w rozmaitych smakach zaserwowana przez pizzerię „ Da Grasso”.


  Konkurs poetycki

28.11.2012 r. uczeń klasy VI Bartłomiej Zając wziął udział w konkursie Poetyckim Gwarą ludową. Bartek zaprezentował prozę – legendę o księciu Emeryku. Konkurs ten stał się okazją do sprawdzenia własnych możliwości interpretacyjnych, do oswojenia tremy oraz zawarcia nowych przyjaźni.


  Dzień Niepodległości

12.11.2012 r. w Szkole Podstawowej w Majkowie uczczono 94 rocznicę odzyskania niepodległości. Klasy IV, V i VI przygotowały i zaprezentowały montaż słowno – muzyczny podkreślający wagę wydarzenia z 1918 r. Tekst w formie dialogu oraz skoczne żołnierskie piosenki pozostawiły w umysłach wiele miłych wrażeń.
 


  Ślubowanie kl. l


31.10.2012 r. ośmioro pierwszaków oficjalnie wstąpiło w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej w Majkowie. Przygotowani przez wychowawczynię mgr Beatę Szczygieł złożyli w obecności pani dyrektor, grona pedagogicznego oraz kolegów i koleżanek ze starszych klas uroczyste ślubowanie. Atrakcji uroczystości dodał wesoły program w wykonaniu „ pierwszaków”, których podziwiali nauczyciele, starsi uczniowie oraz rodzice.


  Uroczystość odsłonięcia tablicy


W dniu 14.10.2012 r. w Szkole Podstawowej w Majkowie odbyła się niezwykła uroczystość związana z upamiętnieniem nauczycieli majkowskich zamordowanych w obozach koncentracyjnych: Stanisława Gralca, Józefa Mazura oraz Leona Czajkowskiego. Ku ich czci odsłonięto tablicę pamiątkową ufundowaną przez Radę Sołecką – współorganizatora uroczystości. Dzień ten uświetniła obecność rodzin pomordowanych nauczycieli oraz poseł na sejm Marzeny Okły – Drewnowicz.
Uczniowie oraz absolwenci Szkoły Podstawowej Majków zaprezentowali nawiązujący do okoliczności program artystyczny, a Rada Sołecka podjęła uczestników poczęstunkiem. Uroczystość poprzedziła msza święta, w której uczestniczyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście.


 

  Rozpoczęcie roku szkolnego


03.09.2012 r. w Szkole Podstawowej Majków odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani dyrektor uroczyście powitała zgromadzonych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła plan pracy placówki na rok 2012/2013. Życzyła również wytrwałości i sukcesów wszystkim uczniom, zwłaszcza pierwszoklasistom debiutującym w szkolnej ławie. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zapoznali się z planem lekcji na pierwsze dni szkoły.


        Witaj szkoło !!!


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Majkowie odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 9.00.

 


 

 

 
     
   
 
licznik odwiedzin - 182812        Szkoła Podstawowa im.Stefana Żeromskiego w Majkowie | mapa strony | © 2005-2009
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS